Autoryzowany importer
autobusów ISUZU

Autoryzowany importer
autobusów ISUZU

Autoryzowany importer autobusów

Novociti Life w Polsce - MPK Łódź
07 Luty 2019

Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, do którego dostarczyliśmy w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane autobusy Isuzu Novociti Life. To autobusy klasy MINI, które sprawdzają się na trasach o małych potokach pasażerskich, głównie na liniach podmiejskich. MPK – Łódź kupiło 24 autobusy Isuzu Novociti Life. Pierwszy z nich wyjechał na trasę 4 lutego.

 

Isuzu Novociti Life to nowość na rynku autobusowym. Inżynierowie skończyli pracę nad ich projektem pod koniec 2017 r. Pierwsze 200 modeli autobusów typu mini zostało sprzedanych w Turcji. Kolejne trafiły do Łodzi, która jest nie tylko pierwszym miastem w Polsce, ale również w Europie, do którego dostarczone zostały Isuzu Novociti Life.

 

Małe Isuzu dla Łodzi są klimatyzowane i monitorowane. Naturalna wentylacja przestrzeni pasażerskiej jest zapewniona przez przesuwne okna. System informacji pasażerskiej składa się z trzech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych, dwóch wewnętrznych tablic (w tym jedna LCD 38"- tzw. "e-koraliki") oraz głosowych zapowiedzi przystanków. Pasażerowie mają ponadto do dyspozycji automat do sprzedaży biletów, a także pokładowe porty USB.

 

Nowe midibusy zastąpią wysłużone Jelcze Vero z 2006 r. W przetargu na zakup 24 autobusów mini MPK – Łódź po raz pierwszy zastosowało tzw. prawo opcji, czyli możliwość domówienia maksymalnie 18 pojazdów. W takim przypadku spółka nie musi ponownie ogłaszać przetargu, co znacznie skraca okres oczekiwania na nowe autobusy.

 

Umowa między łódzkim MPK, a naszą firmą podpisana została 9 sierpnia 2018 r. dzięki niej przewoźnik kupił 24 autobusy Isuzu Novociti Life łącznie z dodatkowym wyposażeniem warsztatowym. W dniu dzisiejszym (07.02) przekazaliśmy 3 ostatnie sztuki zgodnie z wszystkimi terminami w umowie.

Copyright © 2017 VBI Group
Projekt i realizacja MYKK
pldk