Autoryzowany importer
autobusów ISUZU

Autoryzowany importer
autobusów ISUZU

Autoryzowany importer autobusów

Anadolu Isuzu - producent

Firma Anadolu Isuzu jest jedną z czołowych firm oferujących autobusy i autokary średniej wielkości w Europie. Jej głównymi udziałowcami są Grupa Anadolu z Turcji oraz Isuzu Motors Limited i Itochu Corporation z Japonii. Firma jest pierwszą japońską spółką z kapitałem mieszanym działającą w tureckim przemyśle motoryzacyjnym.

Główne obszary działalności

Do głównych obszarów działalności firmy należy produkcja i dystrybucja:

  • autobusów średniej wielkości,
  • lekkich samochodów ciężarowych.

Od momentu powstania w roku 1984 firma wyprodukowała ponad 150.000 pojazdów na podstawie umowy licencyjnej podpisanej z korporacją Isuzu Motors.

 

Doświadczenie i wiedza

Doświadczenie i wiedza Anadolu Isuzu sięga czasów firmy Çelik Montaj, która powstała w 1965 r. i produkowała pickupy i motocykle. W roku 1984 spółka podpisała umowę licencyjną z Isuzu Motors umożliwiającą produkowanie pojazdów Isuzu w zakładach w Istanbule. Nazwa firmy została zmieniona na Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ.

Anadolu Isuzu Gebze

W roku 1999 firma Anadolu Isuzu przeprowadziła się do nowej siedziby w Gebze Şekerpınar, w Kocaeli.

Nowe zakłady zajmują powierzchnię 230.000 m2 i zatrudniają prawie 700 pracowników. Zakłady składają się z dwóch oddzielnych obiektów; w jednym z nich produkuje się samochody ciężarowe, a w drugim autobusy.

 

Systemy zarządzania jakością

Jako spółka produkująca pojazdy użytkowe na licencji światowej klasy marki japońskiej w regionie Europejskim, Anadolu Isuzu stosuje wyłącznie procesy produkcyjne oparte na znanych na całym świecie japońskich systemach zarządzania jakością, zgodne z normami jakościowymi i przepisami Unii Europejskiej. Jak należało się spodziewać, dzięki temu powstały pojazdy światowej klasy.

 

Eksport autobusów

Firma Anadolu Isuzu eksportuje pojazdy do 26 krajów na trzech kontynentach. Większość krajów docelowych podlega przepisom Unii Europejskiej. Firma pozostaje liderem w dziedzinie eksportu autobusów średniej wielkości w Turcji od 2004 r. W roku 2012 produkcja firmy Anadolu Isuzu stanowiła 81 procent całkowitego tureckiego eksportu autobusów średniej wielkości.

 
Copyright © 2017 VBI Group
Projekt i realizacja MYKK
pldk